Geoportal Województwa Łódzkiego

Geoportal Województwa Łódzkiego to system internetowych aplikacji mapowych dostępnych dla każdego pod adresem internetowym mapy.lodzkie.pl. Jego stali odbiorcy to nie tylko zwykli obywatele, ale równie pracownicy administracji, naukowcy, dydaktycy, pośrednicy w obrocie nieruchomościami, rzeczoznawcy majątkowi, inwestorzy.

Strona startowa Geoportalu Województwa Łódzkiego - widok na urządzenia stacjonarne i mobilneStrona startowa Geoportalu Województwa Łódzkiego – widok na urządzenia stacjonarne i mobilne.

Mapy internetowe Geoportalu Województwa Łódzkiego opracowane są za pomocą kilku rozwiązań technologicznych. W jednym z nich dedykowanych jest wiele zaawansowanych, użytecznych funkcjonalności np. dodawanie serwisów WMS/ WMTS, umieszczanie obiektów szkicu i opisów na kompozycji mapowej, zapis sesji użytkownika, tworzenie zróżnicowanych wydruków również ze szkicami, wczytywanie punktów z plików, wczytywanie plików KML, eksport wykonanych szkiców, wykonywanie zapytań złożonych (multiselekcji), analiz, generowanie raportów.

obrazek przedstawia rózne rodzaje map oraz logo geoportalu województwa łódzkiego z herbem województwa

Przykłady map opracowanych w różnych technologiach.

Geoportal Województwa Łódzkiego posiada narzędzia, za pomocą których Użytkownik w prosty sposób znajdzie:

  • wybraną działkę na terenie województwa,
  • miejscowość,
  • adres.

Oferuje również możliwość edycji przez autoryzowanych użytkowników z wykorzystaniem tylko przeglądarki internetowej.

Geoportalu Województwa Łódzkiego dostępny jest również w postaci bezpłatnej aplikacji mobilnej na urządzenia wyposażone w system IOS i Android do pobrania w Sklepie Play i App Store.

post_grid_post_settings:
a:14:{s:9:"post_skin";s:4:"flat";s:19:"custom_thumb_source";s:95:"https://rsip.lodzkie.pl/wp-content/plugins/post-grid/assets/frontend/css/images/placeholder.png";s:16:"thumb_custom_url";s:0:"";s:17:"font_awesome_icon";s:0:"";s:23:"font_awesome_icon_color";s:0:"";s:22:"font_awesome_icon_size";s:0:"";s:17:"custom_youtube_id";s:0:"";s:15:"custom_vimeo_id";s:0:"";s:21:"custom_dailymotion_id";s:0:"";s:14:"custom_mp3_url";s:0:"";s:20:"custom_soundcloud_id";s:0:"";s:16:"custom_video_MP4";s:0:"";s:16:"custom_video_OGV";s:0:"";s:17:"custom_video_WEBM";s:0:"";}
Do góry