Rozstrzygnięcie konkursu „Łódzkie na mapach 2022”

W piątek (9 grudnia) Andrzej Górczyński, członek Zarządu Województwa Łódzkiego i przewodniczący komisji konkursowej wręczył nagrody laureatom w konkursie „Łódzkie na mapach 2022”. Spośród zgłoszonych prac wyłoniono najlepsze prace konkursowe w dwóch kategoriach:

  • uczniowie szkół średnich,
  • studenci oraz tegoroczni absolwenci uczelni wyższych.

W ocenie prac wzięto pod uwagę 7 składowych: atrakcyjność i oryginalność tematu, poprawność przedstawionych danych, estetykę wykonania, zawartość i stopień rozbudowania tabeli atrybutów, stworzenie własnych symboli, przydatność do publikacji w systemie Geoportalu Województwa Łódzkiego oraz wielkość obszaru objętego opracowaniem.

Nagrody dla uczniów szkół średnich

Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 1 500 zł przyznano Roksanie Kubiak (Zespół Szkół Geodezyjno – Technicznych im. Sybiraków nr 13 w Łodzi) za pracę pt. „Galerie sztuki w Łodzi i okolicach”.

Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 1 100 zł przyznano Mironowi Marcinkowskiemu (Zespół Szkół Politechnicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi) z pracę pt. „Opuszczone miejsca w Województwie Łódzkim”.

Trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 800 zł otrzymali ex aequo:

  • Adam Wójcik (XII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Łodzi) za pracę pt. „Wyjątkowe wsie w Województwie Łódzkim”,
  • Jakub Berliński (Zespół Szkół Geodezyjno – Technicznych im. Sybiraków nr 13 w Łodzi) za pracę pt. „Mapa stacji benzynowych na terenie Miasta Łodzi”,
  • Bartosz Tarczyński (Zespół Szkół Geodezyjno – Technicznych im. Sybiraków nr 13 w Łodzi) za pracę pt. „Mapa Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich z podziałem na lasy i ich powierzchnie”.

Nagrody dla studentów i absolwentów uczelni wyższych

Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 2 000 zł przyznano Idze Paradowskiej (Uniwersytet Łódzki, Wydział Nauk Geograficznych, kierunek Planowanie i Organizacja Przestrzeni) za pracę pt. „Mapa cmentarzy w Województwie Łódzkim”.

Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 1 500 zł otrzymali ex aequo:

  • Wiktoria Pachulska (Uniwersytet Łódzki, Wydział Nauk Geograficznych, kierunek Geoinformacja) za pracę pt. „Wybrane zamki, pałace i dwory w Województwie Łódzkim”,
  • Jan Nawrocki (Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, kierunek Ekomiasto) za pracę pt. „Punkty infrastruktury lotniczej na terenie Województwa Łódzkiego”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

post_grid_post_settings:
a:3:{s:11:"current_tab";s:7:"options";s:19:"custom_thumb_source";s:0:"";s:16:"thumb_custom_url";s:0:"";}
Do góry