Pociągiem w Łódzkie – Lasy Spalsko – Rogowskie

W sobotę 29 czerwca kolejna wycieczka organizowana w ramach projektu „Pociągiem w Łódzkie”. Tym razem odwiedzimy północny fragment Leśnego Kompleksu „Lasy Spalsko – Rogowskie”.

Uczestnicy wycieczki zwiedzić będą mogli także należące do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Arboretum  w Rogowie, które należy do największych tego rodzaju ogrodów w Polsce i utworzone zostało na dawnym siedlisku leśnym. Na jego terenie zgromadzono najcenniejsze gatunki drzew i krzewów z obszaru Europy Środkowo – Wschodniej. Na trasie wycieczki zaplanowano także zwiedzanie cmentarza z I wojny światowej oraz Muzealną Kolej Wąskotorową w Rogowie. Planowana długość trasy pieszej to ok. 10 km.

Mapy prezentowane poniżej powstały przy współpracy Studenckiego Koła Naukowego „PIKSEL” na Wydziale Geograficznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Mapa z przebiegiem wycieczki rowerowej

Mapa z przebiegiem wycieczek pieszych

 

Istnieje możliwosc zakupienia innych map do celów turystycznych w Wydziale – WODGiK. Z ofertą map można zapoznać się w zakładce Zasób. W ośrodku można także składać wnioski o wydanie zezwolenia na reprodukowanie i publikowanie materiałów pozyskanych z WODGiK.

Do góry